Şirket, Elon Musk’ın Twitter Yönetim Kuruluna Katılmayacağını Söyledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en zengin adamı ve Twitter’ın en büyük hissedarı olan Elon Musk, artık sosyal medya hizmetinin yönetim kuruluna katılmayacak.

Twitter Salı günü, 50 yaşındaki Bay Musk’ın 11 kişilik yönetim kuruluna 2024’te sona erecek bir süre içinde atanacağını duyurmuştu. Bunu Pazartesi günü Bay Musk’ın yüzde 9,2 birikmiş olduğu ortaya çıktı. Twitter’daki hissesi onu en büyük hissedarı yapıyor. Bay Musk, Twitter’ın hisselerinin yüzde 14,9’undan fazlasına sahip olmamayı veya San Francisco merkezli şirketi devralmamayı kabul etmişti.

Ancak Twitter’ın CEO’su Parag Agrawal Pazar günü geç saatlerde durumun değiştiğini tweetledi. Bay Agrawal, Cumartesi sabahı Bay Musk’ın şirkete artık bir direktör olarak katılmayacağını söylediğini söyledi. Değişiklik için herhangi bir sebep gösterilmedi.

“Yönetim kurulumuzda olsunlar ya da olmasınlar, hissedarlarımızdan girdilere her zaman değer verdik ve değer vereceğiz” dedi. “Elon bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına açık olacağız.”

Twitter sözcüsü, Bay Agrawal’ın gönderisinin ötesinde yorum yapmayı reddetti. Bay Musk, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Bu makale güncellenecektir.

Şirket, Elon Musk’ın Twitter Yönetim Kuruluna Katılmayacağını Söyledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!