AK Partili Çelik: Bu çıkmaz sokaktır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Yunanistan adaların silahlandırılması ile hukuksuz bir yolu tercih etmektedir. Bu çıkmaz sokaktır." dedi. ANKARA (İGFA) - AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Yunanistan’ın Türk...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Yunanistan adaların silahlandırılması ile hukuksuz bir yolu tercih etmektedir. Bu çıkmaz sokaktır.” dedi.

ANKARA (İGFA) – AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Yunanistan’ın Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanımızı hedef alan açıklamaları kabul edilemez olduğuna dikkati çekerek, “Bu saldırgan propagandalarla varılacak hiçbir yer yoktur. Yunanistan hükümeti başka ülkelere Türkiye’yi şikayet eden dilekçeler yazarak sorunları çözemez” dedi.

“Türkiye’nin “mavi vatan”ımızdaki faaliyetleri egemenlik haklarımıza ve hukuka dayanmaktadır” diyen Çelik, paylaşımında, “Yunanistan’ın hak ve menfaatlerimize dönük dikkatli bir dil kullanması gerekir. Başka ülkelerin aşırı beyanları egemenlik alanımızda ve hukuk karşısında hiçbir şey ifade etmez. Yunanistan başka ülkelerin kendisine verdiği desteğin karşılığında ne beklediklerini iyi değerlendirmelidir. En sağlam yolun sorunları Türkiye ile masada çözmek olduğunu anlamalıdır. Yunanistan adaların silahlandırılması ile hukuksuz bir yolu tercih etmektedir. Bu çıkmaz sokaktır” ifadelerini kullandı.

Yunanistan’ın hukuksuzluğuna kabile dayanışması mantığıyla destek veren ülkelerin Türkiye-Yunanistan ilişkileri konusunda iyi niyetli olmadığını ifade eden Çelik, “Fransa’nın sürekli tahrik edici açıklamalar yapması diplomatik çözümlere zarar vermektedir” dedi.

AK Partili Çelik: Bu çıkmaz sokaktır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!