DEVA Partililer Bursa Mudanya’da empati yaptılar

Bursa'nın Mudanya ilçesinde DEVA Partisi engelli bireylerin ve çocuklu ailelerin yaşadığı sıkıntılarını anlatabilmek adına empati yaparak, onların zorluklarını paylaştı. BURSA (İGFA) - DEVA Partisi Mudanya İlçe Başkanı Dr. Dilek Durak, Yaşanılan sıkıntıla...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’nın Mudanya ilçesinde DEVA Partisi engelli bireylerin ve çocuklu ailelerin yaşadığı sıkıntılarını anlatabilmek adına empati yaparak, onların zorluklarını paylaştı.

BURSA (İGFA) – DEVA Partisi Mudanya İlçe Başkanı Dr. Dilek Durak, Yaşanılan sıkıntıları anlatabilmek ve yerel yönetimlerin çözüm bulabilmeleri için ekip olarak bu kişilerin yerine geçerek empati yaptı.

Kızılderili atasözünü anımsatan Mudanya İlçe Başkanı Dr. Dilek Durak, “Bir Kızılderili ‘Birinin yaşadıklarını anlamak ve hakkında karar vermeden önce onun mokasenlerini giymeli ve yürümelisin’ der. O nedenle bizlerde bugün bir nebze de olsa engelli bireylerin yaşantılarını anlıkta fark edip, aslında onların hayatlarını kolaylaştırmak gerektiğini bir kez daha fark ettirmeye çalıştık. Ufak engellerin bile engellilerimize ve çocuklu ailelere nasıl zorluk oluşturabildiğini gördük. 30 metrelik bir yürüyüş bile çok yorucuydu” diye konuştu.

MECLİSE SEÇİLECEK SIRADAN ENGELLİ ADAY HİÇ GÖSTERİLMEMİŞ

Yerel yönetimlerde belediye meclis üyelerinin seçilecek sırasında bir kişi de olsa engelli vatandaşını koymayı akıl edebilen yönetimlere ihtiyaç olduğunu dile getiren Başkan Dr. Durak, “Maalesef Mudanya’da bugüne kadar seçilecek sıradan engelli meclis üyesi adayı hiç gösterilmemiş. Oysaki bu sorunlar onların gözüyle tüm Mudanya için daha kolay bir şekilde çözülebilirdi” dedi.

Engelsiz bir Mudanya için daha güçlü mücadele edilmesinin gerekliliğine vurgu yapan Dr. Durak, Engelliler Haftası ile sınırlı olmamak kaydıyla tüm vatandaşları engelli vatandaşlara yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını adeta kendi sorunları bilerek üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye davet etti.

DEVA Partililer Bursa Mudanya’da empati yaptılar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!