DEVA’dan ‘dezenformasyon’ tepkisi

DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, kamuoyunda “dezenformasyon yasası” olarak adlandırılan ve TBMM Adalet Komisyonu’ndan geçen kanun teklifine tepki gösterdi. ANKARA (İGFA) - DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başka...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, kamuoyunda “dezenformasyon yasası” olarak adlandırılan ve TBMM Adalet Komisyonu’ndan geçen kanun teklifine tepki gösterdi.

ANKARA (İGFA) – DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, kamuoyunda TBMM Adalet Komisyonu’ndan geçen kamuoyunda ‘dezenformasyon yasası’ olarak bilinen kanun teklifinin Anayasa’ya aykırı olduğunu iddia etti.

Yeneroğlu, söz konusu kanun teklifi ile hukuka bir darbe daha vurulacağını öne sürerek, “Tüm devlet imkanlarını seferber ederek yalanlarla koltuğunu korumaya çalışanlar, güya yalana savaş açıyor. ‘Barınamıyoruz’ diyen öğrencinin, faturalara isyan eden esnafın, ‘Adalet istiyoruz’ diyen yüz binlerin, ‘Değişim istiyoruz’ diyen milyonların haykırışlarını susturmak. Daha da ötesi, kulakları sağır edercesine yükselen ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin duvarlarını yıkıp geçen ‘Kral çıplak’ seslerini bastırmak” diye konuştu.

Yasa ile vatandaşa üç maymunu oyna denildiğini iddia eden Yeneroğlu, “Cumhurbaşkanı ve çevresi kurdukları ve kendilerine toz pembe gelen ama millete zulümden başka bir şey sunmayan dünyanın yıkılmasını önlemeye çalışsa da attıkları her adımda güç sarhoşluğunun sonuna daha hızlı yaklaştıklarını çok iyi biliyorlar. Bu kanun meclisten geçse de Anayasa’ya aykırı. Anayasa’yı yok sayan kanunun hükmü yoktur” görüşlerine yer verdi.

DEVA’dan ‘dezenformasyon’ tepkisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!