Tansiyonunuz yükselirse çayı demleyin!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzmanlar, tansiyonun yükselmesi halinde hemen çay demlenmesini önerirken, siyah çayın yükselen tansiyonu düşürdüğünü belirtti.

İSTANBUL (İGFA) – Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Zekeriya Nurkalem, sudan sonra dünyada en çok tüketilen ikinci içecek olan çayın keşfedilen yeni yararı hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

“American Journal of Clinical Nutrition’da yayınlanan araştırmaya göre, siyah çay, yüksek tansiyonu düşürmek ve kalp hastalıklarını önlemek için iyi bir seçenek olarak sunan Prof. Dr. Nurkalem, çaydaki antioksidanların iyon kanallarını açtığı ve kan damarlarını çevreleyen kasları gevşetebildiğini belirtti.

“Günde üç kez siyah çay tüketmek, hipertansiyonu azaltmaya ve diğer kalp rahatsızlıklarını önlemeye yardımcı oluyor” diyen Prof. Dr. Nurkalem, “Son araştırma, yüksek tansiyon için daha iyi ilaçların geliştirilmesine yol açabilecek. Ancak çok fazla siyah çay tüketimi uykusuzluğa neden olabilir. Kafein sinir sistemini tetikleyerek anksiyete, baş ağrısı ve baş dönmesine neden olabilir. Bu nedenle, siyah çay tüketiminde aşırıya kaçmadığımızdan emin olalım. Yüksek tansiyonumuz varsa; ilaçlarımızı düzenli kullanmayı ve doktor kontrolümüzü ihmal etmeyelim” uyarılarında bulundu.

Tansiyonunuz yükselirse çayı demleyin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!