Ukrayna durumu: Bir AB ülkesi Rus petrol ve gazını konusunda nerede duruyor?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

(9) AB bakanları, Ukrayna’yı işgal etmesi için Rusya’ya karşı çıkacaklar.

AB’nin üst düzey diplomatı Josep Borrell, Avrupa Birliği’nin yaşadığın bu yana Rus için 35 milyar € ödediğini söyledi. 2021’de AB, gazın kabaca %40’ını ve petrolünün %25’ini Rusya’dan ithal etti. (980070) Rusya’yı sevmenin tamamen yasaklanması için var ama sadece Ağustostan olanlar için plandan başlamaktan ve vergiden çok petrolden ve gazından daha küçük.

(9704)

Ukrayna Devlet Başkanı Zeskyy, Avrupa’nı petrolüne 800800800 Birliği’ni ve gaz ithalatını sona erdirmek için bir tarih belirlemeye çağırdılar.

Blok içinde özel, İtalya, Avusturya ve fiyat Rus gazı çok bağımlıdır. (980070

On AB ülkesi, Avrupa Komisyonu’nun Rus fosillerine olanlardan olanlarını genel olarak sahiplerine yardımcı olacak şekilde teknik verilerine yanıt verdi.

Avusturya

Avusturya, Rusya’dan petrol ve gaz ithalatına yönelik yapılacakları dışladı.

Maliye Bakanı Magnus Brunner 4 Nisan’da hedeflenen hedef, “Yaptırımlar diğerinden daha fazla zarar vereceksa, bunun için doğru bir yol gibi düşünülebilir.” dedi.

(9701) 11 Nisan’da Moskova’da Vladimir ile görüşen Şansölye Karl Nehammer, Rusya’ya karşı daha fazla AB görüşüne ilişkindir, ancak ülkenin gaz hakkını kesmeye karşı olduğunu savundu.

“İnsanlar hâlâ hayatta kalmaya devam eder” dedi.

askeri gerilimlidir ve NATO üyesi değildir.

(980070Belçika

Belçika Başbakanı Alexander De Croo, Kremlin’i etkilemek için Rusya’ya yöneliklerin daha yakın bir talepte bulundu. (98002) (98002) Enerji bölümü ve Rus fosil yakıtlarına olan sona erdirme bölümünden çizdi, ambargo vazgeçmekten vazgeçti.

25 Mart’ta Brüksel’de düzenleme bir zirvede De Croo, “Kendimizle savaş halindeyken” dedi. Yaptırımların zamanları Rus bizimkinden çok daha büyük bir etkisi olmalı” dedi.

Belçika’ maliye bakanı Vincent Van Peteghem 4 Nisan’da ülkesinin Rus petrol ve kömürüne yönelik hedefli eylemlere karşı çıkacağını söyledi.

Bulgaristan

Bulgaristan’a özgü Rus gazına bağımlıdır ve Gazprom ile benzer niteliktedir.

ancak Mart hükümet, AB örneğine uygun olarak bu yıl sonunda sona erecek 10 sözleşmenin yenilenmesiyle görüşmeyeceğini söyledi.

Başbakan yardımcısı As Vassilev, ülkenin alternatif kaynaklara bakacağını söyledi. Yunanistan ile yeni bir hattının 2022’de faaliyete geçmesi bekleniyor ve Bulgaristan, Azerbaycan’dan daha fazla gaz almak için bir anlaşma yaptı.

Hırvatistan

Başbakan Andrej Plenković’in yakınlarından bir AB’de, ülkenin yeni bir terminal inşa etmekten ve yeni bir terminal mühendisi Rus gaza olan olandan sonra olacak. kaldırdığını bildirdi. hizmetinde kapasiteyi artırın.

Gaz fiyatlarını almak için küresel bir bakış açısından baktığını söyledi ve AB Komisyonu üyesi Ursula Von der Leyen’e gidişi.

(9701) Kıbrıs

Kıbrıs, denizcilik olasıki olasılıı öne sürerek, AB’nin Rus gemilerini AB yasaklama planlarını hazırlamasıyla ilgili çekincelerini dile getirdi.

Ada, Avrupa enerji şebekesine bağlı değildir ve petrolün genel olarak AB kapsamındadır. Enerji bakanı, doğu Akdeniz’den gaz korumak için yeni enerji projelerini “oyunu” olarak nitelendirdi.

Çek Cumhuriyeti

Fransız Ekonomi Konseyi’ne göre Çek Cumhuriyeti, Rus enerjisine tam bir ambargodan en fazla etkilenecek AB ülkelerinden biri. analiz. Toplam bütçen, ekonomide ekonomik çıktısının yüzde biri değerinde bir darbeye neden olmayacağı düşünülüyor.

Hükümet, Rusya’dan gelen arzın kesileceği bir senaryoda dahil olmak için tüm senaryolar için acil durum planını planlayacaklarını söyledi.

Danimarka

kıtanın Rus fosil yakıtlarına800800nı sona erdirmek için800nı sona erdirmek için dünyanın büyük bir yeşil dönüm noktasında bulunan Avrupa devletinin en yerinde yer alıyor. AB’nin “55’e Uygun” paketi, artan enerjinin yanı sıra daha hızlı ulaşımları ve yakın planlamayla kolay ulaşımınızı sağlıyor.

Ülke dışında alternatif gaz kaynakları arıyor. Norveç’ten Polonya’ya bir boru hattı olan Baltık Borusu projesinde satışa sunulmaya başlandı. Rusya’da bir hafta’nın almanın sonra, Rusya’yı işgalinden hafta inşaatın devam etmesi için bir izin verilmiş.

Planlanan 900 kilometrelik bağlantı, esas olarak Polonya’nın Rus doğal gazına olanını azaltmamasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Estonya

Estonya hükümeti, Rusya ile tüm gaz ve benzin bağlarını yıl devam kadar – “prensipte” kesmeyi kabul etti. Bu, Nisan bütünlerini uyumlu bu yana Rusya’nın tüm enerji ithalatını durdurduklarını iddia eden Baltıkları komşu ve Letonya ile hale gelecek.

Mart’a, takma hükümeti, 1995’te BM’nin 1995 Gıda için Petrol (OIP) programı modelini, Rus doğalgazından ve petrolünden elde edilen gelirleri Ukrayna’nın yeniden inşa yardım etmek için kullanmayı teklif etti. sadece gıda ve insani yardım malzemesinden benzinli ilaç.

Finlandiya

Nisan ülkeyi Başbakan Sanna Marin, Rusya’dan enerji alımının devamın “Rus fosillerinden amaçlarından” arzusunu dile getirdi. finansmanı sağlamak.

Buna, aktivistler Fin politikasına ilişkin ülke çapında ve önümüzdeki günlerdeki yakıtta kullanmak için dört70 yıl boyunca ve Rusya’da yakıt harcaması için nasıl bir gün gibi hala enerji harcaması nasıl kontrol edilmelidir.

Greenpeace Suomi (Rus enerjinFin Sibirya’dan eminiz).

Örgütten Matti Liimatainen “İnsanlar öldürülüyor” dedi. “Ve biz diyoruz.”

(9701) Fransa

Diğer büyük Avrupa ekonomilerine kıyasla, Fransa büyük Rus gazna ve petrolüne değildir. Gazlarının yüzde 40 ila 50’sini Rusya’dan alınan Almanya ve İtalya ile karşıdaki, Fransa’nın Rusya gaz payı yüzde 25’tir ve en büyük adayın Rusya’dan’tir (yüzde 35).

Fransa hükümeti, Maliye Bakanı Bruno Le Maire’nin CNN’ya “daha ​​​​icraileri ve petrol yasağına karar vermesi için hazır olduğunu” söylemeyle, Rus petrol ithalatını yasaklamaya istekli olduğunu gösterdi.

“sonraki

“sonraki petrolünün ve tartışmaların Rusunun sorununa odaklanılacağına derinden inandığını” ekledi

Fransa şu anda çok sıkı bir sınava yönelik. Görevdeki Başbakan Macron ile aşırı sağ aday Marine Le Pen arasında

(98001) Le Pen daha yakın-Rusya bağları için

tercihine göre yol seçimine giden yol

24 Nisan’da yapılacak son seçimi turunda karşı karşıya gelecek

Almanya

Almanya Almanya, Avrupa’nın en büyük ekonomisi’nin ekonomi bakanı, Rusya’nın enerji bakanı, Rusya’nın enerji bakanı Başbakan Olaf Scholz, “tüm Avrupa’yı resesyona getireceğimiz” konusunda uyardı.

Ancak Almanya ekonomi bakanı diyor ülke zaten Rus enerji unutulmasına olan işini azalttı ce Ukrayna’nın işgali. Robert Habeck,

Rus petrol ithalatının %35’ten %25’e, gaz ithalatının ise %55’ten %40’a talepnü söyledi.

(98001) (9707) Yunanistan

Yunan başbakanı 12 Nisan’da Rus gündem dosyası dosyası için inceleme araştırmak için çaba sarf malzeme detayı.

Ülke, enerji güvenliğinin yaklaşık %40’ını karşılamaktadır.

Macaristan (9702)

Macaristan, Rus enerjisine çok bağımlı ve onu tercih edebilir. Viktor Orbán, kendi görüşüne göre, ülkesini “öldüreceği” için, herhangi bir enerji ambargosu uygulama girişimini veto etme sözü verdi.

İrlanda

İrlanda’ya ana enerjiden muaftır. Mayo County kıyılarında kendi gaz arenasına sahip olduğu için sıradan gaz alışverişi yapmamaktadır. Geride – yaklaşık 70’i – İngiltere’den geliyor. (9800’den satın alınabilecek hükümetlere kavuşursunuz. Brüksel’de geliştirme bakanı Simon Coveney, İrlanda’nın Moskova’ya karşılarına “maksimalist” bir geleceğini iddia etti.

İrlanda, Rusya’dan tüm enerjinin ithalatını

savundu.

(9701) İngiltere

Bir başka büyük AB’den olan, kömürden uzaktaki yıllar içinde Rus gazna olan sınıfı artırdı. Oyuncak, Rusya’nın elektrik ve çelik ve kağıt fabrikaları da dahil olmak üzere ağır sanayi için kullanılan gazın %38’ini söylüyorlar. Alternatif olarak enerji üretimi702 seyahat eden

Lulu bakanigi Di Maio, ANSA haber ajansına “İtalya’nın Rusna’ya yönelikleri veto edebileceklerini”

ancak Premier Mario. Gaz ödeme Rusya’nın savaşını planlayan Draghi, Ukrayna sokaklarında ceset görüntülerinin kamuya verdiği bir yanıtta enerjiye değinmedi

(980070 11 Nisan’da İtalya, Cezayir ile petrolü şoförlerinin için bir ilişkiyle). Rusya’nın fosil yakıtlarına bağımlı. Cezayir şu anda ikinci gaz ve İtalya’dan gelecek 21 büyük milyar metreküp gaziyor.Bu, Rusya’dan 30 milyar metreküple kıyaslanıyor.

Letonya

Letonya, diğer Baltık devletleriyle birlikte artık Rus gaz ve petrol satın almana karar ilan etti.Ülke hükümeti Rusya’ya enerji ile ilgili araştırmaları savunma

25 Mart’ta Açık Letonya Başbakanı Arturs, diğer AB ülkelerinin bu konudaki gelişimleri’ndeki gelişmenin yolu olarak görmeleri gibi görünmüyor.

Brüksel’e “Enerji alışverişleri, Putin’in savaşa karşı mücadelesini durdurmanın bir yolunu” dedi.

Litvanya

2 Nisan’da Litvanya, Rusya’dan enerji ithalatını durdurduğuna, kendisiyle AB’de ile enerji bağlantılarını kesen ilk dünyaya getirdi.

Letonya’nın

“Gazprom’un

“Rus gazından bağımsızlığını kazanan ilk AB ülkesius olacağını söyleyecektir.”

Hareket, Litvanya Gitanas Nauseda tarafından da desteklendi.

Lüksemburg (9708)

Lüksemburg şu anda Rus gaz ve petrol ithalatını daha fazla hedefleyip hedeflememe karar vermiş durumda.

Yine de, Rusya’dan AB çapında olası bir yasayı kapsamana hazır kapsamı.

Yerel radyoda, Enerji Bakanı Claude Turmes “Lüksemburg’da [bu] bizim için sorunla neredeyse hiç [ihtiyacımız yok]” dedi. IEA bakanlarını Dr Birol’un hem petrol hem de gazla ilgili planlarını (9800 Euronews’e verilen) bir denetim, lüksemburg hükümeti “[Rus fosil kaynaklarına] mühendisleri ile ilgili planlarını

14 Nisan’da dış işleri ve işleri yapıyorum.”

şu anda ve herhangi bir açıklama yapılmayacak da eklenir.

Malta

Malta, için Rus gaz ve petrol ithalatına bağımlı değildir.

Times of Malta’ya giden Enerji Bakanı Miriam Dalli , “Sıvılaştırılmış olarak sıvılaştırılmış söz konusu söz konusu’ya söz konusu” dedi.

Akdeniz ülkesinin Rusya ile herhangi bir enerji bağlantısı dikkat çekti. Malta enerjisinin yüzde 17’si, İtalya’nın Sicilya ormanından gelenler Avrupa elektrik şebekesinden geliyor.

Hollanda

Hollanda’ya gelen gazın yaklaşık yüzde 15’i Rusya’dan geliyor.

Hollanda’nın başbakanı Mark Rutte, Hollanda’nın Rusya’dan gelen tüm fosil yakıt tedarikini kesemeyeceğini “arza üretebilir” ve bunun “rahatsız edici gerçek” olduğunu söyledi.

Parlamento, Rusya’nın analizine daha fazla katılar için çağrıda bulunsa da, Hollandalı bir finans gazetesi olan (9709)Financiele Dagblad üzerinde ülke üzerinde üzerinde düşünülen bir iddiada bulunuyor. Bunun nedeni, küçük boyutlu ve daha fazla nakliye ve sistem tipi sistem Avrupa zincirlerine sınıfıdır.

13 Nisan’da Euronews’e verilen resmi bir hükümet hükümet, “Nisan önce Rus doğalgazını, petrolünü ve kömürünü tercih olarak kaldıracak bir plan sunacağını” söyledi. bir enerji partisi hediyeleri.

yalnızca şunları ekler: etki olması için Avrupa ölçeğinde.”

Açıklama, Rusya’nın enerji ithalatını yapmak için acil bir plan olduğunu açıklamadan geri kaldı. (98002)

(9800Polonya

Polonya, Rusya’dan tüm enerji ithalatını kesmeyi kabul etmek için Baltık devletleriyle yakın kurmak – ancak bu durumda, yılda sonunda yıl.

2.5 milyon Ukraynalı mülteciyi (AB’deki en yüksek ülke) alan Doğu Avrupa ülkesi, 2020’de gaz arzının yaklaşık %40’ını Rusya’dan aldı.

Yine de bir kararda Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, Avrupa’nın “en radikal”i olarak nitelendirdiği Polonya’nın seçimi birkaç ay içinde ithalatını sonlandıracağını ve Aralık kadar petrol ve doğalgazı yasaklayacağını iddia etti.

(9701) Portek (9708)

(9701) Portekiz hükümeti, Rus gaz ve petrol ithalatına yönelik 800 adayları desteklemeye istekli olduğunu söyledi.

Diğer AB ülkeleriyle karşı karşıya kalırken, Portekiz büyük Rusya benzin ve gazına güvenmiyor. Enerjisinden akışından daha yüksek bir ödeme, sınıfın, güneşten alıyor.

11 Nisan’da bakanlık Bakanı João Gomes Cravinho, ülkenin Ruslarının “yoğunlaştırılmasını” destekleyeceğini söyledi.

“Portekiz’de, sınıfların hala tartışılan bu destek ile uyumlu, ancak Portekiz bunu yapacak” diye ekledi.

Portekiz hükümeti, ilk günlerden bu yana Rus fosil yakıt kurtarmalarına gelecek için Avrupa çapında bir plan planlamada bulundu. (98002) (9701) (9707)Romanya ve diğer üç orta-doğu Avrupa ülkesi – Macaristan, Slovakya ve Polonya – seçimlerini Romanya (970800708) ( 01) Romanya ve diğer üç orta-doğu Avrupa ülkesi – Macaristan, Slovakya ve tercihlerini Romanya (970800708) Romanya ve diğer üç ortadoğuda Rusya’nın enerji ithalatına var.

Bu ilk baştaki, Romanya’nın en enerji şirketi OMV Petro Rus enerjine AB çapında bir’ büyük düşünceden geleceğine inan Rusya ham petrol ithalatını durdur.

Romanya şu anda %10 ile Rusya’dan gazinde AB’nin en az ödeme yüzdesine sahip.

Slovakya

Slovakya, enerji kaynağı olarak Rus fosil yakıta çok bağımlıdır. Ülke, gazının “yüzde 85’ini vesinin yüzde 66′ Rusya’ların geleceğinden alıyorlar, bir orta devlet dasını gelecek.

Nisan70 Slovak hükümetinin ekonomi bakanı tamı söylemesinin Rusya’yı reddetmesini reddediyor.

Slovakya’daki analistler Rus fosil yakıtlarına alternatif olarak daha verimli ısıtma yöntemiyle canla yaklaşan şekilde yaklaşan önerildi.

Slovenya

Slovenya’dan önemli Rus gaz ve petrol ithalatına bağımlıdır. Yakın zamanda’daki bir LNG (LNG) terminalinden elle alınmış gazla yakından ilgilendiğini ifade etti.

Slovenya Başbakanı Janez Janša, Moskova’nın ekonomisini desteklemek için enerji ithalatının ruble olarak ödeneğine karşı diğer ülkeleriyle birlikte durduruldu.

İspanya

Ukrayna’nın işgalinden bu yana Avrupa, LGN’yi ABD’den Atlantik ortamı’na alternatif gibi Rus fosil yakıtlar arıyor. LGN’yi Avrupa’ya getirmek için olası yeni bir “merkez” olarak İspanya’yı yaşattı.

Ancak Başbakan Pedro Sánchez’in ile Batı Sahra üzerinde anlaşmazlığında Fas genel yakınında bir müdahale, İspanya’yı ana gazından biri biri. Bu gerilim, potansiyel olarak İspanya’da yüksek pazar ve ülke genelindeki gaz satış fiyatlarına yönelik olarak geniş kapsamlı Rusna satış uygulamalarından faydalanabilir.

sistem hükumeti AB Rus gazı olan ürünlerini

kullandı. Bir güneş enerjisi merkezi olan İspanya, Rusya’ya daha az bağımlı.

İsveç (98002)

İsveç, büyük Rus enerji ithalatına bağımlı olmayan için Moskova’daki enerji nakillerinden daha bağışık bağışık. (98002)

Mart70 Tarım Bakanlığı tarafından bildirildiği, ülkede iktidarda olan “Rus enerjitedarik olduğu ve Rusya’nın gelen enerjisinden normal şekilde’dan baktığını” söyledi.

Finlandiya, Finlandiya ile birlikte

NATO üyeliğini düşünüyor. Bu, uzun bir devam eden durumdalık politikasından kaymaya işaret ediyor.

Ukrayna durumu: Bir AB ülkesi Rus petrol ve gazını konusunda nerede duruyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!