Zelenskiy: “Rusya için tek şans”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının 24’üncü gününde Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Rusya- Ukrayna ilişkileriyle ilgili açıklamada bulundu.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının 24’üncü gününde yeni açıklamalar yapan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy 180 binden fazla Ukraynalı’nın tahliye edildiğini dile getirerek, “İnsani felaket yaratmak Rusya’nın kasıtlı bir taktiği. Yaptıkları savaş suçudur. Hesabını verecekler. Mariupol’de kaç kişinin öldürüldüğüne dair şu an bir bilgi yok” dedi.

Barış ve ve güvenlik müzakerelerinin anlamlı olduğunu söyleyen Zelenskiy, ” Rusya’nın kendi hatalarından kaynaklanan zararı azaltması için tek şans. Buluşma ve konuşma zamanı. Ukrayna için toprak bütünlüğünü ve adaleti yeniden sağlamanın zamanı geldi” ifadelerini kullandı.

TRT Haberin aktardığına göre Zelenskiy, “Savunmamız ve halkımız için gerekli ürünler, fizik yasalarının izin verdiği kadar kolay bir şekilde Ukrayna’ya teslim edilecek. Tüm bürokrasiyi, KDV dahil tüm gümrük vergi ve ödemelerini kesinlikle kaldırıyoruz” sözlerini kullandı.

Zelenskiy: “Rusya için tek şans”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!